Multimedialna oferta Pałacyku Oborskich dla dzieci


Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” przygotowało nową serię filmów animowano-dokumentalnych na temat historii Mielca zatytułowaną MUZEALNY KĄCIK DLA NAJMŁODSZYCH.

Obecnie dostępne do oglądania są II filmy: MIELECKIE MAMUTKI oraz ZAMEK, ZAMEK W MIELCU MAMY!

·         MIELECKIE MAMUTKI

Najstarsze zabytki mieleckiego Muzeum to właśnie  kości mamutów. Do dziś szczątki tych zwierząt są znajdowane w mieście oraz jego najbliższych okolicach. Jak wyglądały prawdziwe mamuty? Czym się żywiły? Kiedy przestały występować na terenie dzisiejszego Mielca i okolic?

·         ZAMEK, ZAMEK W MIELCU MAMY!

Kilkaset lat temu na wzgórzu nieopodal Wisłoki wznosił się mielecki zamek. Jak to się stało, że obecnie w Mielcu nie znajdziemy żadnych jego śladów? Kto w nim mieszkał i przez jaki okres czasu? Który przyszły król Polski gościł w mieleckich zamku? Jakie pamiątki związane z budowlą znajdują się obecnie w zbiorach Muzeum?

Filmy dostępne są na kanale YouTube Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Linki bezpośrednio do filmów podane są powyżej.

Zachęcamy do tego, aby korzystać z nich podczas zajęć przedszkolnych, poznając z dziećmi historię lokalną, która jest tak bardzo interesująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *