Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W tym roku Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada (piątek).

Jest to jedno z najsympatyczniejszych świąt. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeniu przez dzieci wielu barier. Kolorowe postacie polskich bajek lub zagranicznych znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. A bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. To opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Jak obchodzone jest to święto? W naszym przedszkolach dzieciaki przebierają się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dla rodziców Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest okazją, by spędzić czas ze swoim dzieckiem czytając lub oglądając wspólnie bajki.

PROSIMY O PRZEBRANIE DZIECI W BAJKOWE STROJE.