Leśne duszki

mgr Jolanta Kapusta

mgr Beata Grabiec

Urodziny Marchewki

W naszym przedszkolu urodziny świętują nie tylko dzieci, ale i warzywa, jako super zdrowe produkty, które chętnie spożywamy każdego dnia. Dlatego też 15go października grupy Leśnych Duszków, Jagódek i Wesołych Nutek spotkały się na wspólnym świętowaniu. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, konkurencje sprawnościowe i oczywiście sporo radości.

Dzień Jabłka

8go października Dniem Jabłka podsumowaliśmy w grupie III i Iv tydzień poświęcony owocom sezonowym. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że owoce są zdrową i smaczną przekąską i chętnie je jedzą, a przy tym świetnie potrafią się bawić. Z okazji Dnia Jabłka urządzono wspólne zabawy przy muzyce, rozwiązywano zagadki, zawody sprawnościowe i degustacje. Było pysznie.

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek świętuje się dopiero od 2011 roku – to wtedy święto to ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Choć jeszcze młode, święto dziewczynek ma niebagatelne znaczenie: przypomina o wyzwaniach, jakie stoją przed dziewczynkami na całym świecie. Warto w niecodzienny sposób uczcić Dzień Dziewczynek w przedszkolu i w domu.

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek obchodzimy 11 października. To dzień wszystkich dziewczynek.

Dziewczynki z naszej grupy otrzymały drobne upominki. Pamiętamy o tych dziewczynkach które są chore i w tym dniu nie były w przedszkolu dla nich też są upominki i czekają na nie.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu chłopcy z naszej grupy otrzymali drobne upominki.

Jesień

23 września dotarła do przedszkola jesienna pora roku, która wszyscy radośnie powitali.   Pani Jesień odwiedziła  grupę III i IV . Zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku. Nadmienić trzeba, że nie obyło się bez matematyki, bo liczenie liści, rozpoznawanie ich kształtów i nazywanie kolorów to przecież matematyka. Przedszkolaki uwielbiają liczyć, lubią też tańczyć i śpiewać, przygrywając rytmicznie na instrumentach. Tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały możliwości jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszła, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu, ale też o odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie. W natłoku zabawy z wirującymi listeczkami, nadszedł czas na pracę plastyczną.

Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie PANI JESIENI – dziewczynki z grup III i IV oraz chłopcy z grup III i IV którzy wykonali napis JESIEŃ.

Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, a wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów.

Konkurs plastyczny o jesieni.

Jednym z nich jest konkurs plastyczny o jesieni.

Zapraszamy przedszkolaków z grupy „LEŚNE DUSZKI” wraz z rodzicami do udziału w plastycznym konkursie

pt. „ Jesień”.

Cele konkursu:

• Zachęcanie rodziców do czynnego spędzania czasu z dzieckiem;
  • Rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej;
  • Kształtowanie umiejętności obserwowania przyrody;
  • Zwrócenie uwagi na bogactwo i różnorodność kolorów w przyrodzie jesienią.

Regulamin konkursu:

• Uczestnicy przygotowują pracę plastyczną dowolnego formatu, techniką płaską;
  • Dziecko wykonuje pracę wraz z rodzicem;
  • Prace należy składać w grupie w terminie  od 01. 10. 2021 do

18. 10. 2021  podpisaną na odwrocie (imię i nazwisko dziecka);

• Wystawa prac konkursowych prezentowana będzie w przedszkolnym korytarzu;
  • Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 21. 10. 2021 r.;
  • Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów;
  • Kryteria oceny to: oryginalność, pomysłowość i różnorodność ujęcia tematu oraz estetyka wykonania pracy;
  • Przewidziane są miłe nagrody

Nasza piosenka „LEŚNE DUSZKI”

My jesteśmy krasnoludki,
Żyja W Lesie Leśne Duszki,
Które Czyszcza Leśne Dróżki.
Maja Miotły I Szufelki,
I Do Pracy Zapał Wielki.
Piora Liście, Myja Szyszki,
Aż Dokoła Wszystko Błyszczy.
Muchomorom Piora Groszki,
Bo Te Duszki, To Czyścioszki.
Gdy Ktoś Czasem W Lesie Śmieci,
Zaraz Duszek Za Nim Leci,
Zaraz Siada Ma Na Ręce,
Grzecznie Prosi ” Nie Śmieć Więcej!”