PSZCZÓŁKI

Nauczycielki:

mgr Grażyna Babula

mgr Renata Szumełda

Dzień Babci i Dziadka

,,Babcia to ciepłe uściski i słodkie wspomnienia. Pamięta wszystkie twoje osiągnięcia i zapomina o wszystkich Twoich błędach” – Barbara Cage
,,Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota” – autor nieznany

Piosenka „Najdroższy dziadku”

Ref. Najdroższy dziadku to jest piosenka,

którą śpiewają tobie wnuczęta.

Nie o zabawce ani o kwiatku

to jest piosenka o naszym dziadku.

O tym jak z dziadkiem idę do ZOO

O tym jak z dziadkiem jest mi wesoło

O brodzie dziadka co mocno kłuje

Kiedy się dziadka mocno całuje.

Ref. Najdroższy dziadku to jest piosenka…

O tym jak z dziadkiem na pyszne ciastka

Jedziemy sobie razem do miasta

O tym jak z dziadkiem idę na lody

I na dwie szklanki sodowej wody.

Ref. Najdroższy dziadku to jest piosenka…

Piosenka „Kochanej babci”

1.Kochanej babci w naszej piosence
Życzymy stu lat, a może więcej.
Ref: W szczęściu i zdrowiu tak wiele dni
życzymy dzisiaj babuniu Ci.

2. Nie wiesz, jak bardzo Ciebie kochamy,
Ty jesteś mamą najdroższej mamy .
Ref: W szczęściu i zdrowiu tak wiele dni
życzymy dzisiaj babuniu Ci.

3.Ty nas rozumiesz, o nas pamiętasz
i to na co dzień, a nie od święta
Ref: W szczęściu i zdrowiu tak wiele dni
życzymy dzisiaj babuniu Ci.

4. W ostatniej zwrotce znów zaśpiewamy:
Żyj babciu sto lat, tak Cię kochamy.
Ref: W szczęściu i zdrowiu tak wiele dni
życzymy dzisiaj babuniu Ci.

W miesiącu Październiku 2022 r. w naszej grupie odbyły się następujące wydarzenia:

 WYCIECZKA  DO  LASU – 5.10.22r.

Korzystając ze sprzyjającej pogody, dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Podziwiały drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, poszukiwały mieszkania leśnych zwierząt. Obserwowały wiewiórkę, która skakała po drzewach, zbierały „ skarby lasu” do kącika przyrody. Wycieczka była udana i dzieci wróciły zadowolone do przedszkola.

DZIEŃ  UŚMIECHU – 7.10.22r.

W tym dniu  w naszej grupie było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą wyjątkowego święta- Światowego Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha.  Na spacerze dzieci rozdawały karteczki z uśmieszkami napotkanym ludziom.  Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na naszych twarzach .

DZIEŃ  DZIEWCZYNEK -11.10.22 r.

Chłopcy z naszej grupy złożyli  dziewczynką  życzenia, zaśpiewali sto lat, zaprosili do wspólnej zabawy przy muzyce. Każda dziewczynka otrzymała prezent: lizak  w kwiatku. 

ŚWIATOWY  DZIEŃ  WARZYW  I  OWOCÓW – 21.10.22r.

Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt. owoców i warzyw. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do ich spożywania. Dzieci przygotowały sałatkę jarzynową, którą z apetytem jadły. W tym dniu brały udział w różnych zabawach z chustą animacyjną, rozwiązywały zagadki słowne , obrazkowe oraz smakowe. Wykazały się bogactwem wiedzy na temat owoców i warzyw, ich spożywania oraz roli jaką pełnią w naszym odżywianiu. Wielką atrakcją było doświadczenie  z „ magicznym ziemniakiem”.

KONKURS  „WARZYWNE CUDAKI”  -21.10.22 r.

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów. W związku z tym w październiku w naszej grupie został zorganizowany konkurs pt. „Warzywne cudaki”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i ich rodziców. Miał na celu rozwijanie twórczej wyobraźni, sprawności manualnej oraz nabywanie umiejętności współdziałania na płaszczyźnie rodzic – dziecko. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się ogromną pomysłowością i wyobraźnią, wykonali bardzo ciekawe prace,  wśród których znalazły się m.in. myszka, łabędź, lisek, wiewiórka, misiu, myszka Miki  z dyni, królik  i zajączek z kapusty, jeżyki z ziemniaków, zwierzaki, stworki i wiele innych ciekawych postaci. Na konkurs przyniesiono 15 prac. W piątek, 21 października ogłoszono wyniki konkursu. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone. Rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, a także za wspaniałe pomysły wykonania prac.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 7383218618534369297.jpg