• Majowe święta – dni, o których pamiętamy

     • Przed nami czas trzech świąt majowych: 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi i 3 Maja – Święto Konstytucji 3 Maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.

      Jak co roku, przedszkolaki uczciły te  ważne święta patriotyczne. 

      Niezwykle ważne jest by od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Dzieci poznały symbole narodowe, wykonywały flagi, rozwiązywały zagadki, recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Każda grupa znalazła swój sposób, aby uczcić tak ważne święta dla naszej Ojczyzny.

     • WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W MIELCU

     • 29.04.2024 r. dzieci z grupy MOTYLKI były w Pałacyku Oborskich w Mielcu. Dowiedziały sie tam, że  końcu XIX w. dobra mieleckie stały się własnością rodziny hrabiów Oborskich.   Hrabia Wacław Oborski po kilku latach mieszkania w starej siedzibie, postanowił gruntownie ją przebudować, stosownie do zajmowanej pozycji społecznej i panującej mody. Projekt wykonał rzeszowski architekt, Kazimierz Hołubowicz. Pałacyk Oborskich wybudowany został ok. 1905 r. Zyskał wygląd dużej podmiejskiej willi dobudowanej od frontu do starego dworu z końca XVIII w. Całość tworzy dzisiaj nieregularną bryłę o malowniczych kształtach,  złożoną z części parterowych i piętrowych, nakrytych dachami o zróżnicowanych kształtach, pokrytych dachówką ceramiczną w różnych odcieniach czerwieni i urozmaiconych lukarnami. Wygląd nowej siedziby Oborskich odegrał dużą rolę w życiu Mielca, stając się wzorem do naśladowania przy budowie domów przez miejscowe, bogate mieszczaństwo. Dodał miastu wdzięku, urody i oryginalności. Po II wojnie św. Oborscy zostali wyrzuceni stąd przez władze komunistyczne, a pałacyk upaństwowiono. Po przebudowie w latach 60. XX w.  urządzono w nim biura  przedsiębiorstwa komunalnego, a w połowie lat 80.  zdecydowano przeznaczyć pałacyk na siedzibę nowo powstałego w Mielcu Muzeum Regionalnego. W latach 90. wykonano przebudowę przywracającą dawną świetność obiektu i w czerwcu 2001 r. oddano go do użytku. Rewaloryzacji poddano także otaczający park. W chwili obecnej Pałacyk Oborskich jest siedzibą Muzeum Regionalnego Samorządowego Centrum Kultury.

     • URODZINY HUBERTA - MISIE

     • "Wesołych urodzin! Niech ten dzień będzie pełen radości, uśmiechu i wszystkich Twoich ulubionych rzeczy. Niech każdy dzień będzie tak szczególny jak ten i niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia.

      Życzymy Ci zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego!"

     • Teatrzyk "Zaczarowane źródełko"

     • Dnia 22.04. 2024 r. do naszego przedszkola przybył teatr „Skrzat” z Krakowa. Tym razem aktorzy przedstawili nam baśń pt. „Zaczarowane źródełko”. Przedszkolaki poznały Jacusia, który chciał zdobyć wodę z zaczarowanego źródełka dla chorej mamy. 

      W czasie wędrówki chłopiec przeżył ciekawe przygody spotykając na swojej drodze wiele niezwykłych postaci – wróżkę, duszka leśnego, czarownicę oraz leśnego zbója. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia, a na koniec nagrodziły aktorów oklaskami.

     • URODZINY ASI - MOTYLKI

     • Pluszaków bez liku,

      słodyczy w koszyku.

      Przyjaźni wspaniałych,

      przygód niebywałych.

      Radości i słońca,

      Miłości bez końca.

     • AUDYCJA MUZYCZNA - INSTRUMENTY DĘTE BLASZANE

     • 16 kwietnia (wtorek)  w naszym  przedszkolu odbyła się audycja muzyczna, prowadzona przez  Szkołę Muzyczną Yamaha dla dzieci z wszystkich grup wiekowych, pt. „Instrumenty dęte blaszane” (trąbka wentylowa, trąbka skrzydłowa, trąbka piccolo, kornet, róg myśliwski, flugelhorn, waltornia, tłumik silent, tłumik jazzowy, tłumik klasyczny i inne). 

     • URODZINY KAROLINY - MOTYLKI

     • "Z okazji Twoich urodzin pragniemy  życzyć Ci wiele zdrowia,

      szczęścia i sukcesów.

      Niech każdy Twój dzień będzie równie wyjątkowy jak Ty sama." 

     • URODZINY OLI - MISIE

     • Idzie piesek, idzie misiekkotek, słonik,

      no i lisekWszyscy kroczą z balonami,

      z najlepszymi życzeniami.

      Bo to nadszedł dzień radosny wielce – masz już jeden roczek więcej!