• CZTERY MILE ZA PIECEM

• 18.01.2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „Cztery mile za piecem”.

Była to wesoła opowieść o Zosi, która w poszukiwaniu swojej zagubionej laleczki Petroneli wyruszyła w podróż do Baśniowej Krainy. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomagały jej znaleźć właściwą drogę. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się w role gąsek oraz „jaworowych ludzików”. Wspólnie z aktorami mogliśmy śpiewać znane wszystkim piosenki. Wesołe scenki wprowadziły dzieci w pogodny i bajkowy nastrój.

• W odwiedzinach u naszych Pań kucharek

• Przedszkolaki z grupy III w ramach poznawania różnych zawodów odwiedziły
            nasze Panie kucharki. Była to świetna okazja, aby obejrzeć sprzęty kuchenne w
            rozmiarze XXL, w których Panie przygotowują dla dzieci pyszne posiłki, można
            było sprawdzić, ile brytfanek pomieści przedszkolny piekarnik i oczywiście
            zadać Paniom różne pytania.
            Ponadto była to okazja, aby podziękować naszym Paniom kucharkom za
            wszystkie smaczne i zdrowe posiłki, które przygotowują dla naszych
            przedszkolaków.

• URODZINY MIESZKA - MOTYLKI

• Z okazji urodzin ślemy Ci moc gorących życzeń: zdrowia, uśmiechu, radości,przyjaźni wielkich i małych,wielu przygód niebywałych,uśmiechu dużego i wszystkiego najlepszego!

• URODZINY FRANIA - MISIE

• W tym wyjątkowym dniu życzymy Ci, byś zawsze miał w sercu iskierkę radości, niekończące się marzenia i niegasnący entuzjazm do odkrywania świata. Niech każda chwila jest pełna magii.

• URODZINY NATALII

• Niech Ci słonko ciepło gra,niech Twój uśmiech długo trwa,nie trać swej wesołej minki,bo dziś Twoje urodzinki.

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

4 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia! Wszyscy czekaliśmy na niego przez wiele tygodni.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać kotki, królewny, motylki, strażaków, policjantów, piratów, Spider-Mana...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci!

Wszyscy uczestnicy balu bawili się w sali MOTYLKÓW, która na ten dzień zamieniła sie w prawdziwą salę balową. Wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

• URODZINY RADOSŁAWA - BIEDRONKI

• Niech każdy kolejny dzień będzie tak kolorowy, jak dzień Twoich urodzin. Z okazji urodzin życzymy Ci spełnienia marzeń i samych powodów do radości. Pamiętaj, by nigdy nie tracić dziecięcej pogody ducha, szczerości i radości.

• HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

• Drodzy Rodzice!

Przedszkole Miejskie Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka serdecznie

zaprasza do udziału w IV Międzyprzedszkolnym Rodzinnym Przeglądzie

Kolęd i Pastorałek (on-line) „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” Nagrania występów

rodzinnych wraz z kartą zgłoszeniową, potrzebnymi zgodami

i oświadczeniami prosimy o przesłanie do dnia 10.01.2024r. na adres

mailowy: dorota.rudolf@pm1.mielec.pl Szczegóły przeglądu znajdują się

w regulaminie

Regulamin IV Międzyprzedszkolnego Rodzinnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek (on-line) „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA".

Organizator: Przedszkole Miejskie Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka.

Cele przeglądu:  kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek,

-stwarzanie sytuacji do prezentacji talentów muzyczno-wokalnych dzieci i ich rodzin,

-integracja rodzin we wspólnym działaniu.

Warunki uczestnictwa: Do uczestnictwa w przeglądzie zapraszamy rodziny dzieci uczęszczających do Przedszkoli Miejskich w Mielcu (mama, tata, siostra, brat, dziadek, babcia, wujek, ciocia).

Uczestnikami przeglądu są rodziny złożone z co najmniej dwóch osób.

Każda rodzina przygotowuje i prezentuje na nagraniu mp4 wybraną przez siebie jedną kolędę lub pastorałkę (maksymalnie 3 zwrotki) do instrumentalnego podkładu muzycznego i/lub z użyciem własnych instrumentów.

Zgłoszenia uczestników:

Zgłoszenie rodziny do udziału w przeglądzie następuje poprzez uzupełnienie „Karty uczestnictwa” oraz potrzebnych zgód i oświadczeń (zał. nr 1 i nr 2) i dostarczenie ich do organizatora przeglądu bądź przesłanie skanem na adres mailowy: dorota.rudolf@pm1.mielec.pl do dnia 10 stycznia 2024r.

Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać nagranie kolędy/pastorałki w wykonaniu rodziny (w formacie mp4) na podany wyżej adres mailowy.

Ocena jury i nagrody: Oceny uczestników dokona jury powołane przez organizatora.

Przy ocenie występu brane będzie pod uwagę: dobór odpowiedniej kolędy (pastorałki) do możliwości wokalnych, poczucie rytmu, muzykalność dziecka i rodziny, pomysłowość (stroje, rekwizyty), własny akompaniament muzyczny oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Każda rodzina biorąca udział w przeglądzie otrzyma dyplom. Przewidziane są również nagrody. Będą one dostarczone do przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (17) 787-46-80. Koordynatorzy konkursu: Dorota Rudolf, Anna Łącz-Gaj, Magdalena Pawłowska. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PRZEGLĄDZIE