• DZIEŃ KOLORU POMARAŃCZOWEGO - MISIE

•   „Lubię śpiewać, lubię tańczyć

Lubię kolor pomarańczy”.

Dzień 11.10.2024 r  był dniem POMARAŃCZOWYM”  Dzień Pomarańczowy” wypełniony był zabawami i zadaniami do wykonania. Większość przedszkolaków miała pomarańczowe ubranie. Nasza sala   przybrała barwy "Pomarańczowej Krainy". Zabawy z dużą ilością koloru POMARAŃCZOWEGO zakończyły się degustacją marchewki oraz pomarańczy.

• Zabawy dowolne w kącikach tematycznych według zainteresowań dzieci- MISIE

• Jednym z punktów w ramowym planie każdego dnia w przedszkolu jest zabawa swobodna. Taka zabawa jest bardzo ważną aktywnością dziecka w wieku przedszkolnym. Podczas zabaw dowolnych w wybranych przez dzieci kącikach zainteresowań, zdobywają one wiedzę o świecie poprzez doświadczanie. Rozwijają swoją kreatywność, poczucie sprawczości. Uczą się norm społecznych oraz zasad współpracy w grupie. Przyswajają reguły funkcjonowania w świecie ról społecznych. Uczą się empatii, a także radzenia sobie z trudnymi emocjami. Rozwijają umiejętność komunikacji. Zabawy dowolne uczą również odróżniać świat fikcyjny od świata realnego.

• „PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA”- JEŻYKI

• 3.10.2024 r. Jeżyki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok  smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyli rączki. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.

• ZABAWY DOWOLNE - JEŻYKI

• Podczas zabawy swobodnej dziecko:

-stymuluje wszystkie zmysły

-buduje poczucie własnej wartości

-doskonali umiejętność koncentrowania uwagi na wykonywanej czynności

-rozwija kreatywne myślenie i działanie

-uczy się ponoszenia konsekwencji własnych działań

-usprawnia małą motorykę

-nabywa kompetencje społeczne i emocjonalne

• DZIEŃ KOLORU FIOLETOWEGO - MISIE

•  „Fiolet to kolor uroczy,

Fiołek też ma fioletowe oczy.

I choć każdy o tym wie, Fioletową Milkę chętnie zje”.

W piątek 27 września w grupie MISIE odbyło się - Święto koloru fioletowego. Świat pełen kolorów - inspiruje dzieci do odkrywania różnych ciekawych rzeczy. Aby ten świat był bardziej zrozumiały i barwny, w naszej grupie każdego miesiąca, dzieci będą uroczyście obchodzić dzień wyznaczonego koloru. Aby te dni nabrały barw i stały się wesołe, wszystkie dzieci będą uczestniczyły w wesołych zajęciach i zabawach z kolorami.

• JEŻYKI W BIBLIOTECE NA SPOTKANIU Z KICIĄ KOCIĄ

• 1.10.2024 r. przedszkolaki z grupy JEŻYKI były w bibliotece. spotkały tam swoją ulubioną postać bajkową KICIĘ KOCIĘ. Wysłuchały jedną z jej opowieści. KICIA KOCIA  pokazała dzieciom język migowy, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Następnie dzieci  wypożyczyły bajki.