• Na naszej stronie znajdziesz bieżące informacje z życia przedszkola i wiele innych informacji!

• OBCHODY DNIA DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów i bajkowych dekoracji, które rozweselały naszych milusińskich. Od rana panowała radosna atmosfera, a przedszkolaków witały postacie bajkowe. Dużym przeżyciem były odwiedziny piłkarzy ze STALI MIELEC oraz wspólne ćwiczenia ze STALUSIEM, maskotką mieleckiego klubu. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy muzyce oraz zjeżdzająć z dmuchańców. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci lodów. Na pożegnanie dzieci otrzymały, pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawa

• REKRUTACJA UZUPEŁNIJĄCA

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich

11 czerwca 2024 r. ruszy rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich na rok szk. 2024/25. To szansa dla osób, których dzieci nie znalazły miejsca w placówce w pierwszym naborze. Podczas rekrutacji uzupełniającej prowadzony będzie nabór tylko do tych przedszkoli, w których pozostały wolne miejsca. Mogą w niej wziąć udział tylko dzieci zamieszkałe w Mielcu.

• STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

13 maja do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście,a mianowicie gościliśmy strażaków z jednostki Straży Pożarnej. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka,dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy.Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody.

• EKOMASZYNY LATAJĄCE

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH Z RODZICAMI:

SOBOTA 18 MAJA

EKOMASZYNY LATAJĄCE

warsztaty z materiałów pochodzących z recyclingu
            dla dzieci z mieleckich przedszkoli

przegląd twórczości przedszkolaków o tematyce lotniczej

Warsztaty EkoMaszyny latające dla młodszych dzieci pod opieką rodziców CKPiDN - godz. 10.00

• DYŻUR WAKACYJNY

Dyżur wakacyjny:

lipiec 2024 - Przedszkole Miejskie Nr 3

sierpień 2024 - Przedszkole Miejskie Nr 13

Prosimy Rodziców o zgłaszanie dzieci na dyżur u nauczycielek

w grupach do 10 czerwca.

• CO PISZCZY W TRAWIE? - MIĘDZYPRZESZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

W naszym przedszkolu w dniu 08.05.2024r odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Co piszczy w trawie”. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat naturalnego piękna i zasobności łąki oraz kształtowanie u nich postawy proekologicznej . Konkurs przeznaczony był dla dzieci z grup integracyjnych z mieleckich przedszkoli (PM-20, PM-16,PM-9, PM-3). Dzieci z pomocą swoich pań malowały farbami motyle na różnych fakturach. Prace dzieci były bardzo kolorowe i starannie wykonane. Komisja konkursowa miała problem z wybraniem I miejsca, dlatego nagrodziła wszystkie prace. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

• URODZINY OLAFA I OLIWERA - BIEDRONKI

Z całego serca pragniemy życzyć wszystkiego najlepszego wspaniałym bliźniakom. W dniu urodzin życzymy Wam spełnienia najskrytszych pragnień, dążenia do tego, co najlepsze, osiągania upragnionych celów, fantastycznego nastroju, pomyślności i dobrego samopoczucia. Niech zdrowie będzie bohaterskim i optymistycznym nastrojem.